Olympus ls-p4 – aneb, hodně muziky za málo peněz

Dnes bych vám rád představil hodně muziky za málo peněz a to myslím naprosto doslovně. Tento záznamník si totiž naprosto zamilujete.

Nejprve jsme do studia pořídili jiný záznamník, LS 100, ale o tom si povíme příště. Nyní
si představíme jeho konkurenta, který jej ne že poráží, ale následuje, přičemž bylo zmenšeno jeho tělo, ale přidáno funkcí.

Vzhled přístroje

Celý přístroj je osazený pamětí 8 Gb a vyrobený z hliníku, ovládací tlačítka jsou všechna zcela hmatná a mají výbornou mechanickou odezvu. Přístroj se zapíná na levém boku, kde se také nachází jedněmi chválen, druhými proklínán výsuvný usb konektor, který stačí zasunout do počítače, nemusíte tak s sebou nosit žádné kabely. Já patřím mezi skupinu uživatelů, kteří si výsuvné USB velmi pochvalují, ale naše stálá členka Sandra má naopak strach, že by se mohl zlomit, v čemž má pravdu, společnost Olympus obdržela nejednu reklamaci zlomeného výsuvného USB, chce to prostě jemné zacházení a uvědomit si, že je přístroj v počítači připojen. Na pravém boku se nachází výborně hmatné 3,5 mm jack konektory pro sluchátka a externí mikrofon. Přední strana je osazena malým displejem, třemi funkčními tlačítky, joistickem s tlačítkem ok uprostřed a dvěma dalšími tlačítky pod joistickem. Spodní strana má ukryt ono USB, které se vysunuje z boku levého. Na zádech přístroje nalezneme štěrbinu na baterii a MicroSd kartu (až 32 Gb).

Napájení

Přístroj je napájen 1x Nikl-metal hydridovou AAA baterií. Nabít jej lze stisknutím tlačítka ok do dvou vteřin po zasunutí USB do počítače. Že je přístroj nabitý poznáte tak, že přestane hřát. Během nabíjení se mírně zahřívá, žádného výbuchu se však bát nemusíte. Výdrž baterie na jedno nabití je extrémně dlouhá i při nahrávání na nejvyžší kvalitu.

Technické vlastnoasti

Záznamník disponuje celkem třemi mikrofony, umístěnými na obvyklém místě. Střední mikrofon se nachází uprostřed, těsně nad displejem přístroje. Tento mikrofon lze v nastavení vypnout. Diktafon podporuje nahrávání celkem ve třech režimech, pcm, mp3 a flac. Nastavit lze také režimy Wide a Zoom a to až do šesté úrovně, což maximálně oceňujeme.

Co ještě není ozvučeno

Dosud nebyly ozvučeny pokročilé funkce v menu soubor, což je obrovská škoda. Není tak ozvučena normalizace, ale ani funkce Fade in / Fade out (postupné zesílení a postupné zeslabení) na začátku a konci nahrávky. Momentálně jednáme se společností Olympus, aby tyto funkce byly doozvučeny. Jediné, co je třeba ozvučit jsou číselné hodnoty. Pro Fade in a out se totiž nastavují jen vteřiny.

Další neozvučenou funkcí je Bluetooth, což je obrovská škoda. Nelze si bez asistence vidícího vybrat zařízení, se kterým chcete záznamník spojit. Když už ale zařízení s asistencí spojíte například s telefonem Android a nainstalujete si aplikaci na ovládání záznamníku prostřednictvím vašeho mobilu, dostanete tak velmi silný nástroj.

Závěrem

Tento malý záznamník zvládne nahrát opravdu cokoli, je však nutné pamatovat na to, že každou scénu, kterou budete nahrávat je třeba nakonfigurovat. Záznamník totiž podporuje limitery pro hlas a hudbu, tři úrovně citlivosti mikrofonu, lowcast filtr a mauální úrovně citlivosti. Ne na všechny prostory se například hodí vysoká citlivost v kombinací s nastavením Zoom na úrovni 6, ne vždy se hodí nejnižší citlivost a tak dále. K záznamníku lze pořídit vynikající příslušenství v podobě krytu na mikrofony, které opravdu fungují a nahrávat tak lze i v extrémním větru, což jsme u jiného přístroje ještě nikdy nezažili. Celkově tento záznamník od nás dostává známku 2, důvodem je absence ozvučení pokročilých funkcí s nahrávkami v menu soubor, které dle nás lze dotvořit, jiné vlastnosti hodnotíme kladně.

Kde koupit

Přejít do obchodu Olympus

Jedna odpověď na “Olympus ls-p4 – aneb, hodně muziky za málo peněz”

Komentáře jsou uzavřeny.

Cresta Social Messenger