Anketa – jaké odměny

Vážení fanoušci našeho studia,

plánujeme umístit naše studio do některého startupového projektu. Obracíme se na vás s následující anketou. Jaké odměny byste si představovali? Vůbec totiž nedokážeme přijít na to, jak se odměnit za zaslané příspěvky. Použijeme pravděpodobně Hithit

S díky za vaše nápady,

Pavel

Poděkování!

Milé dámy, vážení pánové,
díky vám se cíl podařil. Děkujeme všem, podílejícím se na naší prosbě o pomoc. Dnešním dnem byl iPad objednán, díky vám nakonec v o něco vyžší konfiguraci, včetně doplňkového příslušenství v podobě klávesnice. Děkujeme také magazínům Jablíčkář, Letem světem Applem a firmě GiebHelp s. r. o. za sdílení naší prosby. Zvláštní poděkování patří panu Janu Roušalovi.

Jsme moc rádi, že jste nám společnými silami pomohli posunout se zase o krok vpřed. Za celý tým,
Pavel Vlček

Přecházíme na mobilní platformu

Po členské poradě, která proběhla před chvílí jsme se rozhodli, že z větší části přejdeme na mobilní platformu iOs / iPad os. Apple se totiž věnuje zpřístupnění technologií pro hendikepované mnohem více na těchto platformách, než na platformě Mac. Nadále budeme používat i platformu Mac, ale výhradně s Komplete Kontrol.

Hrát na virtuální hudební nástroje na iPhonu či iPadu v aplikaci Garageband poslepu? Dotaženo téměř do dokonalosti

To, že Apple umožňuje nevidomým ovládat svá zařízení včetně dotykových, to není nic nového. Že umožňuje nevidomým plnohodnotně pracovat s audio stopami, to také není nic nového, ale že v iOs 13 dotáhne hraní na virtuální housle, kytaru, basu či klavír téměř do dokonalosti, to je prostě gól. Měl jsem možnost si to dnes zkusit a ačkoli šlo již i v dobách nedávno minulých více či méně na virtuální nástroje určitým způsobem hrát, teď je to dotažené do naprosté dokonalosti, včetně funkce bubeníka.

Pokračovat ve čtení “Hrát na virtuální hudební nástroje na iPhonu či iPadu v aplikaci Garageband poslepu? Dotaženo téměř do dokonalosti”

Prosba o pomoc!

Prosba o pomoc.

Milí fanoušci našeho komunitního studia,
na základě doporučení několika nadací si dovolujeme oslovit širokou veřejnost s prosbou o pomoc. Do našeho studia hendikepovaných umělců potřebujeme zakoupit iPad, konkrétně iPad pro 12,9 palců, model 2018 64 Gb. Proč zrovna 12,9 palců? Jeho veliká plocha nám umožní i mimo prostory studia co nejefektivněji pracovat na rozpracovaných projektech, včetně hry na virtuální klaviaturu v aplikaci GarageBand a efektivně pracovat s aplikací Logic Remote. Navíc se software Ferrite, který jsme zakoupili může být iPad použit jako komplexní mixážní pult na cesty. Pomozte nám prosím získat tento iPad zasláním libovolné částky na náš transparentní účet 2701261173 / 2010 – do poznámky prosím uveďte “studio iPad” bez uvozovek. Všem dárcům děkujeme. Kdo přispěje a napíše na pvlcek@studio-ha.cz že tak učinil, obdrží od nás, jako poděkování dárek. iPad obsahuje vestavěnou čtečku obrazovky pro nevidomé Voice Over. Ta umožňuje nevidomým ovládat iPad pomocí speciálních gest. Umožňuje také připojení nejrůznějšího příslušenství, od klávesnice až po klaviaturu či zvukovou kartu.

V případě, že částka na našem transparentním účtu přesáhne cenu základního modelu, bude použita na nákup modelu s většími parametry, větší paměť ram a větší úložiště, případně na příslušenství k co možná nejefektivnějšímu využití.

Zobrazit účet
Zobrazit iPad
Zobrazit příslušenství Apple iPad Pro 12,9″ Smart Keyboard Folio s českou klávesnicí šedá

Zvuková knihovna pro každého

Již více než dva měsíce pracujeme na zvukové knihovně. Bude obsahovat zvuky přírody, včetně počasí, ale také loopy a hudební podklady do her a mnoho dalších zvuků, které může potřebovat každý programátor či zvukař. Knihovna bude licencována jako Royalty-free.

Reklama

Vzhledem ke zrakovému postižení jsme zákonem vyloučeni ze systému EET, elektronickou účtenku tedy od nás neobdržíte.