Rubriky
Uncategorized

Audio mastering na iPadu

Když nemáte k dispozici počítač a nechcete, aby vám stála práce, začnete se ohlížet po alternativách. Máme k dispozici mnoho nahrávek, které potřebují své finální zpracování, takzvaný audio mastering. Na Macu by to bylo jednoduché, zvládá jej samotný Logic Pro X a jeho možnosti jsou v tomto ohledu relativně široké. Na iPadu je situace jiná. První, co musíte vyřešit je přenos nahrávek ze záznamového zařízení do iPadu, ale to je poměrně jednoduché, v našem případě můžeme využít iCloud. Složitější je najít takovou aplikaci, která je nejen určena pro audio mastering, ale je také přístupná pro nevidomé uživatele. A to se nám bohužel najít nepodařilo. Zkusili jsme dvě, Final Touch od společnosti Positive Grid a následně Audio master free od společnosti Future moment. Zejména FinalTouch má naprosto ideální popis a dokonce obsahuje i slovíčko, že je accessible, tedy přístupná. Naneštěstí tomu tak není. Mnoho prvků nemá žádný textový popisek a mnoho tlačítek po poklepu se zapnutou čtečkou pro nevidomé nemá žádnou interakci, například tlačítko nastavení. U aplikace Audio Master free je situace ještě horší. Tam čtečka pro nevidomé Voiceover doslova odhaduje, co tlačítka po poklepu udělají, takže řekne např toto: “tlačítko, možná menu”, “tlačítko, možná stáhnout”, “tlačítko, možná upgrade” Naštěstí se nám s vývojáři Future moment podařilo navázat v oblasti zpřístupnění spolupráci, naším úkolem je sledovat nové verze a v případě nedostatků je hlásit. To u společnosti Positive Grid se nám ani nepodařilo najít kontaktní informace, protože jejich webové stránky jsou pro čtečky pro nevidomé absolutně nepřístupné a dá se z nich vyčíst pouze hlavní stránka. Snad se tedy něco změní alespoň v aplikaci Audio Master, odalším dění vás budeme informovat.

Rubriky
Aktuality

Audiokniha “S nádechem pozitiva” namluvena

S potěšením oznamujeme, že audiokniha “S nádechem pozitiva” byla úspěšně načtena. Nyní nás čeká práce na další audioknize, tentokrát to bude “Zákoutí mysli”, která zatím nebyla vydána ještě ani v elektronické formě, stát by se tak mělo v následujících měsících.

Rubriky
Uncategorized

Pár slov o novém počítači

Jak již možná víte, na webových stránkách Donio probíhá dobročinná sbírka ve prospěch našeho nahrávacího studia, konkrétně na nový počítač, bez kterého se bohužel neobejdeme. Pojďme si o počítači něco říct. Proč zrovna takový a k čemu všemu bude sloužit?

Rubriky
Aktuality

Native Instruments informuje, na přístupnosti stále pracujeme

Rubriky
Aktuality

Nová stránka techniky

Dneska se dočkala aktualizace stránka s dostupnou technikou, včetně fotogalerie. Ta obsahuje keyboard Yamaha, klaviaturu Komplete Kontrol, elektronické bicí a mixážní pult, fotografie bezdrátového mikrofonu a záznamového zařízení zatím bohužel nemáme. Současně byl odstraněn rámeček s kampaní vedoucí na Hithit, protože není možné do konce týdne dosáhjnout cílové částky. Všem přispěvatelům se budou peníze bez nároku na odměnu vracet.

Rubriky
Aktuality

Nový start

Je to již mnoho let, kdy studio začalo dostávat svoji podobu a fungovalo jako hudební nahrávací studio necelých osm let, z toho pět let jako živnost. Za tu dobu byla vydána 3 autorská alba, která můžete zakoupit například na supraphonline, iTunes a dalších. Ačkoli výsledek kampaně, která pomalu, ale jistě končí není příznivý, nebylo by ani na počítač, bez kterého se hudební oddělení neobejde, studio dostává novou energii. Tým, logo, název, příprava spolku a nové nápady.

Ačkoli hudební oddělení nebude do doby než získáme potřebný počítač fungovat, studio jede dál v omezeném režimu. Můžeme nahrávat alespoň mluvené slovo a live hudební doprovody na keyboard, takže audioknihy S nádechem pozitiva a Zákoutí mysly můžete očekávat ještě do konce roku 2020.

Za celý tým,
Pavel

Rubriky
Aktuality

Jsme na Twitteru

Dnes máme dobrou zprávu pro příznivce sociální sítě Twitter. Ačkoli byl účet Twitteru založen již před více než rokem, rozhodli jsme se ho oživit. Můžete nás tak nyní sledovat také zde.

Rubriky
Recenze

Studiobox iTwo – zvuková karta s přístupným ovládáním

Více než rok ležela v šuplíku, než se dočkala využití. Zvuková karta ze setu Presonus Studiobox iTwo. Naprosto ideální zvuková karta pro nevidomé.

Rubriky
Recenze

Hrát na virtuální hudební nástroje na iPhonu či iPadu v aplikaci Garageband poslepu? Dotaženo téměř do dokonalosti

To, že Apple umožňuje nevidomým ovládat svá zařízení včetně dotykových, to není nic nového. Že umožňuje nevidomým plnohodnotně pracovat s audio stopami, to také není nic nového, ale že v iOs 13 dotáhne hraní na virtuální housle, kytaru, basu či klavír téměř do dokonalosti, to je prostě gól. Měl jsem možnost si to dnes zkusit a ačkoli šlo již i v dobách nedávno minulých více či méně na virtuální nástroje určitým způsobem hrát, teď je to dotažené do naprosté dokonalosti, včetně funkce bubeníka.

Rubriky
Recenze

LS-100 – elegantní přenosné nahrávací zařízení pro profesionály

V minulé recenzi jsme si popsali přístroj Olympus ls-p4, dnes si popíšeme další z řady Olympus, tentokrát model LS-100. Oproti p4 nabízí různá vylepšení, hlasový průvodce však nedisponuje češtinou a nnení ozvučena řada funkcí.